MULTIMA posiluje díky novým členům představenstva a chce růst prostřednictvím dalších svých produktů na bázi umělé inteligence a strojového učení

Pardubice 18.7.2023

Softwarová společnost MULTIMA a.s. přesunula u příležitosti zahájení nového fiskálního roku své sídlo z Prahy do Pardubic a rozšířila představenstvo o dva členy – Ing. Radka Prokeše a Dalibora Lukeše, MBA. Cílem posílení hlavního řídícího orgánu společnosti je podpora nastavené strategie směřující k výraznému růstu díky dalším svým novým produktům v oblasti umělé inteligence a přesunu aplikací do cloudu.

K 1.7.2023 bylo oficiální sídlo společnosti MULTIMA a.s. přesunuto na adresu Čechovo nábřeží 1790, Bílé Předměstí, 530 03 Pardubice, kde již několik let působí hlavní vývojový tým společnosti. Vedle nového sídla v Pardubicích, má MULTIMA nadále pobočky i v Plzni a Praze. Právě rozkročení mezi regiony přináší mezinárodně působící společnosti možnost lépe přitáhnout nové kolegy v rostoucích oblastech umělé inteligence, moderního vývoje software či přesunu aplikací do cloudu.

Nový člen představenstva, Ing. Radek Prokeš, je se společností MULTIMA spjatý již více než 10 let, a prošel řadou různých pozic v oblasti vývoje software. Ve své nové roli bude odpovědný za celou oblast vývoje a také vztah s klíčovým klientem, společností Kooperativa pojišťovna. Tím využije jak své hluboké technické znalosti, tak zkušenosti s řízením tak manažersky specifické oblasti, jakou je vývoj software.

Dalibor Lukeš, MBA, přišel do společnosti MULTIMA před několika měsíci na pozici CTO jako zkušený manažer, který působil v nadnárodních společnostech Microsoft, Siemens, SoftwareONE či v technologickém startupu iotor. Jako člen představenstva bude mít na starost oblasti technologické strategie, marketingu a především pak celé produktové portfolio společnosti.

Společnost MULTIMA je českou společností s dlouholetou tradicí ve vývoji zakázkového software či integračních projektech. Kromě vývoje klíčových IT systémů pro klienty jako jsou Kooperativa pojišťovna, Zentiva, Sanofi či třeba Evropská centrální banka, vyvíjí i samostatné produkty a řešení pro potřeby společností různých typů a velikosti. V posledních letech se soustředí také na využívání umělé inteligence a strojového učení. Díky tomu má vlastní model pro zpracování dokumentů NATHAN (www.nathan-ai.cz), který je jednoduše integrovatelný přímo do prostředí koncového zákazníka. Ten s ním může například vytěžovat data z faktur, nebo pochopit klientskou korespondenci a automaticky spustit odpovídající proces. Na bázi řešení NATHAN je nově postaven další produkt z dílny MULTIMA a to webová a mobilní aplikace Dokladovna (www.dokladovna.cz). Tato aplikace je určena samostatným účetním, menším účetním firmám, či účetním v menších a středních společnostech. Jejím cílem je zjednodušit proces získání, přenosu a především vytěžení dat z daňových dokladů. Zde právě přímo pomáhá umělá inteligence a strojové učení, které odstraňuje ruční přepisování informací do účetnictví. Toto jsou některé příklady produktů z dílny společnosti MULTIMA. Právě na vývoj a zavádění podobných produktů ulehčující práci se společnost v následujících letech chce ještě více zaměřit a k tomu jí mají pomoci i oznámené změny.

 

 

Profil společnosti MULTIMA a.s.

Chceme zjednodušovat a zlepšovat život prostřednictvím inovací a digitalizace. Proto vytváříme profesionální a férové prostředí pro seberealizaci a kreativitu lidí, kteří chtějí tvořit řešení a produkty pomáhající našim klientům.

Jsme mezinárodním poskytovatelem komplexních ICT řešení a specialistou na vývoj a implementaci softwarových produktů. V našem portfoliu jsou připraveny desítky produktů, služeb a řešení pro všechny myslitelné potřeby klientů všech oborů podnikání, specializace či velikosti. A ty, které tam v danou chvíli nenajdete, pro Vás vytvoříme v krátkém čase a prvotřídní kvalitě na zakázku a na míru.

Našich více jak 80 odborníků naleznete na pobočkách v Pardubicích, Plzni a Praze.